Hakkında

 

Av. Yağız GÜNDOĞDU 1994 yılında Elazığ’da doğdu. Milli Piyango Anadolu Lisesi’nden Onur Belgesi ile 2012 yılında, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2017 yılında mezun oldu.

”Cezaevleri Popülasyonu Üzerine Kısa Bir Değerlendirme” başlıklı yazısı Gelişim Hukuk’ta Kasım 2015’de, Medya Hukuk’ta Nisan 2016’da, “Avukatlık Hukuku Çalışma Notları” başlıklı yazısı Hukuki Haber’de Ekim 2016’da, ”Şike ve Teşvik Primi” başlıklı yazısı Bursa Barosu Dergisi’nin Mart 2017 sayısında, ”Failsiz Cinayet- Don Harper Mills’in, Ronald Opus Paradoksu” başlıklı yazısı Küpşeker Dergisi’nin Nisan 2017 sayısında, “İsteğe Bağlı Sigortalılık Nedir?” başlıklı yazısı Bursa Barosu Dergisi’nin Eylül 2018 sayısında, “Çocuk Hakları/Çocuk Haklarının Tarihsel Gelişimi ile Uluslararası Hukuk ve Türk Hukuku Kapsamında Mevcudiyeti Hakkında Kısa Bir Değerlendirme” başlıklı yazısı TÜSODER’de Kasım 2018’de yayımlandı.

The European Law Students Association, A.Ü.H.F. Birleşik Hukukçular Kulübü, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hukuk ve İnsan Hakları Araştırma Topluluğu, Atılım Üniversitesi Genç Hukukçular Topluluğu, Gelişim Hukuk Topluluğu ve Kariyer Hukuk Derneği üyesidir.

Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) hukuk komisyonu üyesidir.

Transparency International Ireland, Transparency International Denmark, Uluslararası Şeffaflık Derneği ve Sayıştay Denetçileri Derneği tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Daha Şeffaf Türkiye” projesinde çalıştı.

LÖSEV ve TEMA Vakfı’nda gönüllü olarak çalıştı.

Gelişim Hukuk Dergisi’nin Yayın Kurulu’ndan çalıştı.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Halen Bursa Barosu’na bağlı olarak avukatlık görevini ifa etmektedir.

E-posta: avyagizgundogdu@gmail.com / yagizgundogdu@nexumsoft.com

Academia.edu: Yağız Gündoğdu

Facebook: Yağız Gündoğdu

Instagram: @avyagizgundogdu

LinkedIn: Yağız Gündoğdu

Twitter: @avyagizgundogdu

 

Av. Arb. Ezgi YÜCE 1992 yılında Bursa’da doğdu, ilköğretim ve lise eğitimini Bursa’da tamamladı. Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2014 yılında başarı belgesi alarak mezun oldu. Aynı yıl Bursa Barosu’nda başladığı staj eğitimini tamamlayarak 2015 yılında avukatlık ruhsatnamesini aldı.

Pek çok hukuki konuda konferanslara katıldı.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Uzman Arabulucu olarak faaliyet yürütmektedir.

Halen Bursa Barosu’na bağlı olarak avukatlık görevini sürdürmektedir.

Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) üyesidir.

E-posta: yuceavukatlikofisi@gmail.com

Facebook: Ezgi Yüce

Instagram: @avezgiyuce

LinkedIn: Ezgi Yüce

 

Stj. Av. Turgay Bahaddin NACAR 1997 yılında İstanbul’da doğdu, ilköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimini Adana’da tamamladı. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2020 yılında mezun oldu. T.C. Bursa Barosunda başladığı staj eğitimine devam etmektedir.

E-posta: turgaybahaddinnacar@gmail.com

 

Ali KURTOĞLU 1999 yılında Ankara’da doğdu. Bursa Atatürk Anadolu Lisesi’nden 2017 yılında mezun olmuştur. Eğitimine Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde devam etmektedir.

2016 yılında Güney Kıbrıs – Larnaka’da Erasmus+ Öğrenci Değişimi’ne, 2018 yılında Almanya – Bremen’de “Race for Tolerance” başlıklı hoşgörü ve anlayış konulu Erasmus+ Gençlik Değişimi projesine katılmıştır. 2020 yılında üyesi olduğu takım İstanbul Tahkim Merkezi Geleceğin Tahkim Avukatı Yarışması’nda üçüncülük ve “en iyi dava dilekçesi” ödüllerini kazanmıştır.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hukukta Kariyer Öğrenci Topluluğu’nda denetim kurulu üyeliği yapmış olmakla birlikte TEMA Vakfı ve LÖSEV’de gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir.

İyi derecede İngilizce ve temel düzeyde Almanca bilmektedir.

E-posta: av.kurtogluali@gmail.com

Instagram: @al.kurtoglu

 

Bu internet sitesi; hukuk, gündem, politika ve kültür-sanat meseleleri ile ilgili yazıları paylaşmak, anayasal düşünce özgürlüğü çerçevesinde fikir alışverişinde bulunmak için açılmıştır. Kaynak gösterilmeden yazılardan alıntı yapılmaması ve bir kısmını yada tamamının kullanılmaması gerekir. Aykırı hareket edenler hakkında her türlü başvuru, talep, dava ve şikâyet hakkı saklıdır.

İşbu internet sitesinde paylaşılan yazılar ve Yargıtay kararlarının kullanımından doğabilecek zararlar için tarafımızın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

İşbu internet sitesini ziyaret etmekle ziyaretçiler yukarıda sayılan şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar.